Moje poslání

Radost z mýdla 

Mýdlo je radost.

Radost vymýšlení, vyrábění, balení i používání. A chci, aby radost přinášela i Vám, když je kupujete, darujete, nebo se na ně díváte na mýdlence v koupelně. A pokaždé, když se s nimi umýváte.

Tak prostě proto… nechte se hýčkat jemností, přírodou, vůní, strukturou, složením i barvou mých mýdel. Jsou tu pro Vás. Prostě mýdla. Maličké kousky každodenního potěšení.

To nejlepší pro Vás a Vaši pokožku. Nechte se hýčkat.

Každý kousek mýdla během výroby projde několikrát mýma rukama. Řemeslná výroba. Praxe. Cit pro složení a barvy. Možnost se těšit s mýdlem nejen po stránce složení, ale i optikou, barvami, náladou.

Mýdla vznikají v malé mýdlárně na konci světa, na rozhraní Vysočiny a Jihomoravského kraje, v malé vesničce v lůně přírody, kam ještě nedolehlo volání velkého světa. Tady to miluji, tady tvořím, tady jsem doma. Vyrábím v malých seriích, takže design jednotlivých mýdel se může mírně odlišovat, složení a použité suroviny však zůstávají stejné. I v tom je kouzlo ruční výroby.

Při výrobě mýdel se zaměřuji na kvalitu surovin a dostupnost jejich zdrojů. Pro mě jsou to nejen obyčejné suroviny, ale také suroviny, které od pradávna patří k našemu životu, jako sádlo, kozí mléko, bylinky a med.

Jsem zastáncem v rámci možností využívat místní suroviny, a proto je zařazuji do svých receptur a věřím, že budu v tomto záměru pokračovat ve větší míře i nadále. Ráda používám vepřové sádlo, o jehož blahodárných účincích na pokožku věděly už naše babičky.

Nepoužívám palmový tuk. Palmojádrový tuk používám v bio kvalitě. Eterické oleje od firmy Manske jsou pro mě samozřejmostí, a jsou mými navrženými směsmi vůní. Přírodní mýdla jsou barvena jíly, ultramaríny, růžovým práškem, aktivním uhlím… Designová mýdla jsou barvena micou nejvyšší čisté kosmetické kvality i pro CP mýdlo od francouzského dodavatele.

Způsob, kterým vyrábím mýdla, je vaření zastudena (CP mýdlo). Hotové mýdlo zraje až 6 týdnů, než se Vám dostane do rukou. V porovnání s průmyslově vyráběným mýdlem se přírodní mýdla vyznačují přirozeně vysokým obsahem glycerínu (Nejedná se ovšem o tzv. glycerínová mýdla, kde se využívá hotový polotovar!).

Přírodní mýdlo omezí vznik pocitu napjaté kůže a kůži změkčí. Jakkoliv šetrné mýdlo zůstává mýdlem. Při používání přírodních mýdel se na vlastní kůži přesvědčíte, že se Vaše pokožka výrazně méně vysušuje a klesne potřeba doplňovat vlhkost tělovými mléky. Mýdla, i přesto že jejich kvalita je neporovnatelná s běžnou kvalitou v obchodech prodávaných mýdel, jsou určena pro zdravou pokožku. Jejich použití je na Vaši zodpovědnost.

Moje výrobky prošly bezpečnostním atestem akreditovanou laboratoří podle zákona č. 258/2000 Sb. O ochraně veřejného zdraví a nařízení evropského parlamentu a rady č. 1223/2009 o kosmetických přípravcích a jsou registrovány v portálu CPNP.